понеділок, 1 жовтня 2007 р.

Інтернет-джерела

Пропоную трохи прогулятися інтернет-хащами, аби урізноманітнити наші джерела, досі обмежені потугами Вікіпедії. Хоча, не раджу скептично ставитися до цього універсального сайту. Гарантую вам, ніде більше не знайдете настільки структурованого і систематизованого масиву матеріалів про стиль модерн, та речі пов"язані з ним.
Якщо ви хочете дізнатися про стиль ар-нуво, в його оригінальному французькому значенні - заходьте на lartnouveau.com. Там навіть "по-хранцузькі" все написано. Але головне на цьому сайті - візуальне сприйняття. Чого лише варті станції метро, виконані у стилі ар-нуво, Гектора Гімара. Не пожалкуєте!
Усе про російський модерн можна знайти на сторінці Архітектура Російського Модерну. Там і статті науковців можна знайти, і кожну пам"ятку архітектури на фотках порозглядати. Тими будівлями увесь центр Москви заставлений.
Бачили коли-небудь сходи в особняку "Таселля" (Бельгія), роботи Віктора Орта. Не чули про такого? А що таке ар-деко? Не знаєте? Тоді сайт Designstory - саме для вас.
Russianparis.com - просто хороший сайт, із цікавими ілюстраціями та легкими текстами, нічого зайвого.
"Рекламный Плакат Эпохи Модерн" - стаття у журналі для колекціонерів і арт-дилерів Antiq.info

Усі чули про Густава Клімта, який ото малював різні там поцілунки і оголених єврейських жіночок, а він, між іншим, теж - ар-нувіст. Ось і його сайтик, дуже інтерактивний - klimt.com.
Про вітражні шедеври ар-нуво та знаменитий Тіфанні стиль читайте на vitrage-art.ru
І навіть славнозвісна Ейфелева вежа теж належить до стилю модерн, це так званий конструктивізм. Знайшла одразу декілька сайтів - фото-відео про Ейфель, і ще один - офіційний сайт http://www.tour-eiffel.fr/

Нарешті, пристойний український сайт, де є досить багато інформації про арнувістів і модерністів.
Image Hosted by ImageShack.us


І на останок, якщо хочете дізнатися, які із шедеврів стилю ар-нуво занесені до культурної спадщини ЮНЕСКО, почитайте список Всесвітнього спадку.