неділя, 3 лютого 2008 р.

Що показав «Євробарометр» - 2007?

Щоб оцінити, як населення європейських країн сприймає сучасні досягнення науки і технології, Європейська Комісія регулярно проводить дослідження під назвою «Євробарометр». Одне їз завдань масового опитування – показати як наукова інформація висвітлюється в ЗМІ, і як її використовують європейці.
Наскільки наука, взагалі, цікавить європейців? Хоча найбільш привабливою темою досі залишаються новини спорту, дослідження показало, що третина європейців цікавиться наукою, не менше ніж політикою, культурою і економікою. Вцілому, 57 % європейців цікавляться наукою. Водночас, виявилася різниця між старими і новими країнами Євосоюзу. Країна–лідер за інтересом до науки – Швеція. А найменш потрібна наука жителям Болгарії. Чоловіки цікавляться наукою трохи більше ніж жінки, люди з високим рівнем освіти – більше ніж з низьким, менеджери – більше ніж домогосподині, також, половина безробітних і студентів.
Дослідження ще раз підтвердило, хочеми ми цього чи ні, для сучасної людини – телевізор - головне джерело інформації. Більшість європейців черпають наукові дані саме з телебачення, причому, вважають, що предачі про науку мають іти в прайм-тайм. На другому місці – газети і журнали, потім радіо, Інтернет і спеціалізовані видання.
Як європейці оцінюють якість наукової інформації в ЗМІ? Більшість опитаних бачать її позитивною, корисною, різноманітною. Водночас - важкозрозумілою, такою що не стосується їх, чи не зовсім захопливою. Третина вважає, що ЗМІ більше описують досягнення неєвропейської культури - США, Японії, аніж їхніх країн.
Нарешті, хто на думку європейців повинен писати про науку? Більшість хотіла, що би це були науковці. Журналістам можуть довірити цю справу лише 14% опитаних, ще 20% пропонують робити це спільними зусиллями і тих і інших.

Немає коментарів: